Képzéseink a 2022/2023-as tanévben

A Nyíregyházi Göllesz Viktor Szakiskola, Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (4400 Nyíregyháza, Báthory u. 30.) speciális tantervű intézmény, ahol elsősorban tanulásban akadályozott tanulók nevelése – oktatása folyik. Az általános iskolai, alapfokú képzés mellett szakiskolai feladatokat is ellát. A szakiskola megyei beiskolázású.

2022/2023-as tanévben meghirdetett szakmai képzéseink:

1. élelmiszer eladó (rész-szakképesítés)
  2. parkgondozó (rész-szakképesítés)
  3. sütőipari-és gyorspékségi munkás (rész-szakképesítés)
  4. szobafestő (rész-szakképesítés)

A 9/E (előkészítő) évfolyamra történő jelentkezés feltételei:

• a Pedagógiai Szakszolgálat Szakértői Bizottsága által kiadott érvényes szakvélemény és javaslat (enyhe értelmi fogyatékosság BNOF70),
  • a 8. évfolyamának sikeres befejezése,
  • iskolaorvosi egészségügyi munkaalkalmasság.

A 9/E (előkészítő) évfolyamon pályaorientációs (szakmai alapozó) képzés folyik, melynek során tanulóink gyakorlóműhelyekben (ABC kabinet, festő kabinet, sütőüzem, növényház), kiscsoportos formában ismerkednek meg egy-egy szakma alapjaival.

A 9. (szakmai) évfolyamra történő jelentkezés feltételei:

• a Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Szakértői Bizottság által kiadott érvényes szakvélemény és javaslat,
  • a tanulásban akadályozottak iskolája 9/E (előkészítő) évfolyamának sikeres befejezése,
  • a választott szakmára való egészségügyi alkalmasság.

A 9. és 10. évfolyamon (szakmai képzés) a gyakorlati képzés az iskolai tanműhelyekben történik.

Igény esetén kollégiumot biztosítunk.

Sütőipari és gyorspékségi munkás tanulóink a tanműhelyben

Élelmiszereladó tanulóink az iskolai tanműhelyben

Szobafestő tanulóink gyakorlaton, az iskolában

Parkgondozó tanulóink gyakorlaton

Várjuk szeretettel a sajátos nevelési igényű (BNO F70)

nyolcadikos tanulók jelentkezését a Göllesz szakiskolába!